Założenie konta w banku przez selfie: nowa metoda już dostępna

Banki wciąż rozwijają nowe technologie, które mają ułatwiać życie klientom nie tylko podczas korzystania z usług bankowych, ale także w czasie zakładania konta bankowego. Klienci chętniej zakładają rachunek, jeśli jest to łatwe i szybkie oraz możliwe do wykonania przez internet. Często nie wystarczy już sama możliwość założenia konta online bez wychodzenia z domu za pośrednictwem kuriera, co jest wygodne, ale wymaga kilku dni oczekiwania na przesyłkę z umową i aktywację konta. Wiele osób woli założyć konto od ręki, bez czekania, tak aby konto było aktywne już tego samego dnia.

Taka możliwość istnieje już w wielu bankach w postaci metody założenia konta poprzez przelew weryfikacyjny z innego banku. Ten sposób wymaga jednak posiadania już przynajmniej jednego konta gdzie indziej. Dlatego Bank Pekao SA udostępnił niedawno nowy sposób założenia konta przez internet bez konieczności czekania na kuriera ani podpisywania umowy pisemnej. Chodzi możliwość założenia konta „na selfie”. Co to w praktyce oznacza?

Procedura nie wymaga posiadania rachunku bankowego w innym banku. Konieczne jest natomiast posiadanie smartfona, na który pobierzemy specjalną aplikację PeoPay (jest ona oczywiście dostępna za darmo). Za pomocą smartfona musimy uruchomić tę aplikację podczas składania wniosku i zrobić sobie telefonem kilka „selfie”, tzn. zdjęć w różnych ujęciach (przez ten proces poprowadzi nas właśnie ta aplikacja). Dodatkowo do wniosku musimy załączyć zdjęcie dowodu osobistego (również zrobione naszym smartfoenem). W ten sposób potwierdzimy naszą tożsamość w sposób wiarygodny dla banku i będziemy mogli założyć konto przez internet od ręki, bo tak otwarty rachunek uruchamiany jest zwykle tego samego dnia.

ZAŁÓŻ KONTO PRZEZ INTERNET ZA POMOCĄ SELFIE

Czym charakteryzuje się konto osobiste w Banku Pekao SA?

Konto osobiste Pekao SA nosi nazwę „Konto Przekorzystne”. Jego podstawowe warunki to:
1/ 0 zł za prowadzenie konta i kartę, jeśli w poprzednim miesiącu zanotowano wpływ zewnętrzny na konto (wynagrodzenie lub inne regularne zasilenie) w wysokości jednorazowej min. 500 zł oraz dokonana została min. 1 płatność kartą (w przeciwnym razie 6 zł za konto i 3 zł za kartę miesięcznie)
2/ 0 zł za przelewy Elixir zlecane przez internet
3/ 0 zł za wypłaty z bankomatów Pekao SA
4/ 0 zł za przewalutowanie płatności kartą w walutach obcych (tzw. „Karta rewolucyjna”)
5/ oprocentowanie 3% do kwoty 30.000 zł przez pierwsze 6 miesięcy na koncie oszczędnościoweym

Bank Pekao SA to jeden z największych banków w Polsce o stabilnej pozycji na rynku, a jednocześnie, co widać choćby po możliwości założenia konta „na selfie”, jeden z najnowocześniejszych.


ZAŁÓŻ KONTO PRZEZ INTERNET ZA POMOCĄ SELFIE